Coś o mnie

A ty gdzie masz aparat?- pada pytanie. Wtedy ja robiąc uśmiech od ucha do ucha, mówię- miałem na zębach ale już zdjąłem.

Kiedy znajomi widzą mnie bez aparatu
ja3
j2
j3

Hmm...

Na wesoło, właśnie tak mogę scharakteryzować mnie i moją pracę. Znajomi, przyzwyczajeni do tego ze czasem nawet wypoczywam z aparatem, ze zdziwieniem reagują, kiedy go niema przy mnie.

W zasadzie można by na tym skończyć. Jako, że czasem ktoś to jednak czyta, mogę jeszcze wspomnieć że mam na imię Łukasz. Lubię góry, kawę i długo spać. Wszystkie te rzeczy nie idą w parze ze sobą. A jednak wszystkie je lubię. Lubię też być sam dla siebie szefem, bo dobrze czuję się w tej roli. Nie lubię być swoim pracownikiem. Kiedy nim jestem tak jak większość, nie lubię swojego szefa, bo nie daje mi wolnego, nie przyjmuje L4, nie daje urlopów. A generalnie szef powinien wszystko dawać 😉

Dalej czytasz? Chciałbym napisać coś mądrego, ale gdybym umiał, pewnie pisałbym książki. I właśnie dlatego komunikuję się ze światem za pomocą obrazu.

Spotykam Was raz, potem drugi. Czasem wydaje się że od wieków Was znam. Czasem mnie zaskoczycie. Na przykład przy odbiorze albumu dając mi pięknego kaktusa (jeszcze nie uschnął o dziwo), lub prosząc do tańca na Waszym ślubie (no tak pomogliście mi złamać jedną z moich zasad;)).  Bywa też, że Was nie umiem zrozumieć. Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi i o dziwo fotograf też człowiek, też może nie rozumieć. Ale od zdjęć jestem, nie od rozumienia.

I standardowo powinno to jeszcze być sporo napisane o profesjonaliźmie, artyźmie, sprzęcie...

To będzie. Tak, pracuję profesjonalnie. Nie, nie jestem artystą. Jestem rzemieślnikiem. Kończąc szkołę fotograficzną ze słowem ARTYSTYCZNE w nazwie, mam pełną świadomość, że artystą nie jestem.
Sprzęt? Mam oczy, noszę okulary więc mówią czasem, że dwie pary oczu. To najważniejszy sprzęt. O narzędziach nie będę pisał. Bo kogo obchodzi jaki mam młotek? Narzędziami mam się umieć posługiwać, mam zapewnić odpowiedni efekt końcowy. Moja w tym rzecz jaką łopatą. Co nie znaczy, że nie mam dobrych łopat w zestawie.

dobra, napiszę do Ciebie