13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską

Sesja przedślubna, zwana często narzeczeńską jest coraz częściej wybierana przez przyszłe Pary młode. Podczas sesji narzeczeńskiej niekoniecznie muszą się odbyć oświadczyny, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby partnerkę zaskoczyć 🙂 Poniżej przedstawiam Wam 13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską. Dla przyjemniejszego odbioru, tekst poprzeplatany jest zdjęciami z sesji Justyny i Krystiana.

Oto 13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską

Spis treści:

 1. możemy sobie pozwolić na dużo więcej (i inaczej) niż na sesji ślubnej
 2. Świetna zabawa
 3. Okazja do sprawdzenia swojego fotografa ślubnego
 4. okazja do innego spojrzenia
 5. okazja do sprawdzenia siebie
 6. Prezent dla Nie
 7. Stres a raczej jego brak
 8. poznajemy nowe miejsca
 9. Prezent dla rodziców
 10. Dekoracje sali weselnej
 11. okazja żeby zadbać o siebie
 12. Wtedy kiedy chcecie a nie kiedy musicie
 13. zdjęcia

1 możemy sobie pozwolić na dużo więcej (i inaczej) niż na sesji ślubnej

Jeśli chodzi o dobór stroju, mamy większą swobodę, tak naprawdę możemy zmieniać stylizacje podczas sesji. A co dobrze wygląda? To już zależy kiedy, gdzie i z kim jest robiona sesja. Sprawdzą się długie suknie, długie swetry, czy jeansy. Ważne żebyście się dobrze i swobodnie w tym czuli .

2 Świetna zabawa

tak, na sesji macie się świetnie bawić. To czas kiedy możecie sobie przypomnieć początki znajomości, gdzie często występowała spontaniczność. To moment na wyzwolenie energii, moment kiedy cieszycie się sobą. To czas kiedy jesteście dla siebie, a fotograf tylko łapie odpowiednie momenty, czasem podpowiadając co ładnie wyjdzie na fotografii

To 13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską

3 Okazja do sprawdzenia swojego fotografa ślubnego

Planujecie ślub, ale nie jesteście jeszcze pewni co do swojego fotografa na ślub. Może warto go wypróbować? Niema lepszej okazji. Przecież sesja narzeczeńska to nie moment, który zadzieje się tylko raz w Waszym życiu, tak jak ślub. Umawiacie się na sesję z fotografem, którego chcielibyście na własnym ślubie, po to żeby go sprawdzić. Co to znaczy sprawdzić? Oczywiste jest, że chodzi o fajne zdjęcia. Ale nie tylko. podczas takiej sesji możecie się dowiedzieć jak fotograf pracuje, czy na sesji jest przyjemna atmosfera. Czy fotograf słucha Waszych uwag, czy podpowiada jak się ustawić, czy wychodzi z własną inicjatywą, czy ma własne pomysły, czy potrafi zaproponować różne opcje, czy nawiązuje kontakt z Wami, w skrócie- czy jest dla Was pomocą czy przeszkodą. Często po takiej sesji już wiecie, że ten fotograf jest odpowiedni na Wasz ślub

4 okazja do innego spojrzenia

bywa też, że swojego fotografa ślubnego macie już pewnego (bo tak Wam się podoba, bo jest tańszy, bo mama wybrała, bo ja miałem już termin zajęty, bo milion innych powodów), ale chcecie inne zdjęcia niż styl Waszego fotografa. Wielokrotnie wykonywałem sesje narzeczeńskie czy nawet ślubne, nie będąc na ślubie. Nie stanowi to żadnego problemu. Wolny wybór to dobrodziejstwo naszych czasów, nic nie stoi na przeszkodzie żeby kto inny fotografował ślub, kto inny sesję narzeczeńską, kto inny sesję plenerową. Ta opcja jest dobrym rozwiązaniem dla:

A) par które są pewne siebie i obyte, dla których stawanie przed obiektywem to żaden problem- chcecie mieć inne zdjęcia, choć wiecie że Wasz fotograf ślubny zrobiłby równie dobre.

B) Par które nie mogły bądź nie chciały skorzystać z usług „swojego fotografa” ślubnego- chcecie mieć fajniejsze zdjęcia, bo Wasz fotograf jest dobrym reportażystą ale nie podobają się Wam jego sesje. Albo jest po prostu tańszy, nie zależy Wam na dobrym reportażu z dnia ślubu, ale chcecie ładną sesję narzeczeńską (lub ślubną).

Dla Was 13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską

5 okazja do sprawdzenia siebie

czyli przekonania się, że dobrze wyglądacie. nie lubię zdjęć, źle wychodzę na zdjęciach, nie wiem czy dam radę- siedzi w Tobie coś takiego? Jeśli tak to sesja narzeczeńska jest właśnie dla Ciebie (i tutaj jest jeden warunek- musicie trafić do fotografa, który wie co robi żeby Was poprowadzić). Skoro nie lubicie zdjęć to dlaczego niby sesja jest akurat dla Was? Zazwyczaj pary które do mnie trafiają nigdy nie miały wcześniej żadnej profesjonalnej sesji, więc obawa przed taką sesją jest naturalna- bo niewiele jest osób którym stawanie przed obiektywem przychodzi naturalnie. i właśnie po to jest ta sesja żeby pozbyć się takich lęków.

Zobaczycie na sesji, że czujecie się ze sobą (tak Ty z nim, on z Tobą) fantastycznie, Świetnie się bawicie, a to fotograf zadba o to, żeby czasem ukryć Twój nielubiany przez Ciebie profil twarzy, może zamaskować nos, którego nie lubisz, dopilnuje włosów które czasem żyją swoim życiem, podpowie jak ułożyć dłonie, jak ją przytulić, co zrobić żeby wywołać naturalny uśmiech. To wszystko ubierze w klimat miejsca, w którym jest sesja. Jednym słowem przekonujecie się o tym, że dobrze wyglądacie, dobrze się bawiąc i pozbywając się swoich obaw.

6 Prezent dla Niej

Tak, bywały sytuacje kiedy Panowie, nawet nie lubiąc zdjęć, „poświęcili się” dla swojej ukochanej, bo wiedzieli, że ona kocha zdjęcia, przywiązuje wagę do pamiątek, chce zatrzymać dla Was Wasze najwspanialsze chwile, wzrusza się kiedy otrzymuje taki prezent. Bywa, że sesja jest okazją i pretekstem do niespodziewanych oświadczyn (Panowie, poinformujcie mnie o tym- na pewno dochowam tajemnicy, ale pozwoli mi to przygotować się na ten moment).

Czasem to Panie prezentują sesję swojemu kochanemu -choć mimo wszystko bardziej sobie 😉 Ale to żeńska część związku jest od tego, żeby zadbać o piękny album z Waszej młodości. Zapraszając swojego ukochanego, często pomagasz mu przełamać się, do rzeczy których nie lubi, lub nie widzi potrzeby ich robienia. W najdrastyczniejszych przypadkach, sprawdzasz ile on jest w stanie dla Ciebie zrobić, robiąc coś, czego nie lubi ale robiąc to dla Ciebie.

kolejne punkty z 13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską

7 Stres a raczej jego brak

czyli, znamy się już z naszym fotografem ślubnym bo byliśmy na sesji z nim. W dniu ślubu przychodzi do nas nie jakiś obcy, który atakuje nas aparatem, tylko przychodzi nasz znajmy z sesji, z którym fajnie się bawiliśmy, fajnie się rozmawiało, pogadaliśmy trochę głupot, przekonaliśmy się że on nie gryzie, a tak właściwie to nam pomaga i podpowiada i nawet fajne zdjęcia zrobił. No i fajnie wyszliśmy na tej sesji. Tak właściwie to… już wiemy, że wszystko będzie dobrze, on da radę, wiemy że zrobi wszystko żebyśmy wyszli korzystnie, doradzi, pomoże, podpowie. Tak, wiem to na pewno, że sesja narzeczeńska sprawia, że moje pary młode totalnie nie przejmują się obecnością fotografa na swoim ślubie. Jeden stres mniej. Dla mnie również dużym komfortem jest, kiedy przychodzę do Was, wiedząc już, jak reagujecie, co lubicie, czego oczekujecie, czego nie chcecie.

8 poznajemy nowe miejsca

często chcecie po prostu fajne zdjęcia ale nie wiecie gdzie, co i jak. Faktycznie rzadko się zdarza żebyście wiedzieli gdzie zrobić sesję. Najczęściej kończy się na różnych ciekawych miejscach zaproponowanych przeze mnie. Są miejsca nad jeziorem w których nigdy nie byliście, przełęcze górskie których nigdy nie mielibyście okazji poznać. Stodoła do której nie mielibyście okazji wejść. A może jednak lubicie swoje znane miejsca? macie stylową kuchnię lub sypialnię w której można zrobić klimatyczną sesję? Znacie romantyczną karczmę, pensjonat lub hotel? poznajcie moje miejsca lub dajcie mi poznać Wasze.

13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską

9 Prezent dla rodziców

Chcielibyście podziękować rodzicom za ich wkład w Wasze życie, rozwój i ślub. chcecie podziękować po swojemu, oryginalnie i niepowtarzalnie, bez dawania chińszczyzny czy kolejnego drogiego alkoholu. Chcecie dla nich zrobić piękny album z Waszej sesji, który wręczycie na ślubie, chcecie zrobić duże zdjęcie na płótnie które mama powiesi w domu kiedy Ty już się wyprowadzisz, chcecie zrobić filmową prezentację zdjęć na podziękowania. Chcecie dać siebie, tak jak możecie, bo oni dali siebie dużo bardziej.

10 Dekoracje sali weselnej

zamiast innych rekwizytów, zrobisz tablicę gości przyozdobioną Waszymi zdjęciami, postawisz kilka zdjęć na stolikach, barze, lub dołączysz do księgi gości lub paczki z wesela. Niby nic wielkiego a można małym kosztem ładnie przystroić salę, oszczędzając duże kwoty na drogich dekoracjach z kwiaciarni. Lub połączyć piękne dekoracje florystyczne z Waszymi zdjęciami, tak aby Wasze wesele było najlepsze.

11 okazja żeby zadbać o siebie

zawsze jest tyle do zrobienia na już. może zapominasz o swoim wyglądzie. Sesja narzeczeńska to dobry pretekst żeby poświęcić kilka groszy na porządny makijaż, wymienić kilka ciuchów w szafie, dokupić stylowe buty, przekonać narzeczonego, że potrzebuje innej fajnej koszuli 😉 To pora żeby zrobić coś dla siebie.

12 Wtedy kiedy chcecie a nie kiedy musicie

To jedna z tych sesji kiedy nie trzymają Was żadne terminy. Nie musicie robić rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, często udaję się zrobić sesję nawet z dziś na jutro. Macie kilka dni wolnego, czujecie, że teraz jest fajnie w Waszym związku-zróbcie na spontanie sesję dla siebie.

13 zdjęcia

chyba najważniejsze. Po to jest sesja żeby były zdjęcia. Niepowtarzalne momenty, najfajniejsze Wasze chwile, czas młodości. On przystojny, Ty zapatrzona w niego, on zapatrzony w Twoje oczy, zauroczony uśmiechem. W albumie, na ścianie, na biurku, na tapetę w telefonie, w prezentacji, czasem żeby pokazać rodzinie za granicą lub zwyczajnie na instagramie żeby pokazać że on jest mój, ja jego i się kochamy.

to było 13 powodów dlaczego warto wybrać się na sesję narzeczeńską. Dla każdego powodów może być jeszcze więcej lub mniej niż te, które ja wymieniłem. Ta lista powstała na podstawie moich własnych odczuć i doświadczeń. Jeśli chcesz dać mi kolejny inny powód, bądź przekonać się o słuszności powyższych- zapraszam na sesję.

Spodobało się?

Skoro dotarłeś aż tutaj, to sądzę że podoba Ci się moja praca. Jeśli tak, zachęcam do kontaktu w sprawie oferty. Chcesz zapytać o cenę, wolny termin, spotkanie lub inne szczegóły?

Ta strona używa plików cookie